wiadomosci-sosnowiec.pl

Cornet wyeliminowała Świątek i zagra w czwartej rundzie zmagań na Wimbledonie!

12.07.2022, 14:04

Od dłuższego czasu u nas panuje intrygująca moda na śledzenie tenisowych pojedynków i trzeba mieć tego świadomość. To nie jest oczywiście przypadek, gdyż ogromna w tym zasługa Igi Świątek, która od kilkunastu tygodni pokazuje bardzo dobrą formę. Sportowi dziennikarze wiedzą, jak fantastycznie gra w obecnym sezonie Iga Świątek i nie można temu zaprzeczyć. Przed pojedynkiem w trzeciej fazie Wimbledonu polska reprezentantka mogła się poszczycić serią bez klęski, która trwała 37 pojedynków. To bez wątpienia najwybitniejsze tego rodzaju osiągnięcie w gronie tenisistek w XXI wieku. Poprzednim razem polska tenisistka uznała wyższość rywalki 5 miesięcy temu, a wówczas nieco lepsza była Jelena Ostapenko. To nic dziwnego, iż każda passa musi w końcu się przerwać i tak dokładnie było w w tej sytuacji. Polska reprezentantka nie radzi sobie najlepiej na trawiastej powierzchni i w tym spotkaniu było to widoczne.

Naprawdę niespodziewany był początek tego starcia, gdyż najlepsza tenisistka świata aż dwukrotnie musiała przełamywać swoją oponentkę. Od samego początku to spotkanie nie układało się zgodnie z założeniami zawodniczki z Polski. Ogromną ilością niedokładności ze strony reprezentantki Polski był przepełniony mecz z Cornet, co w rozrachunku końcowym doprowadziło do jej pierwszej przegranej po bardzo długim czasie. Reprezentantka Francji naprawdę dobrze sobie radziła na trawiastym korcie i regularnie punktowała reprezentantkę Polski. W finalnym rozrachunku francuska tenisistka wygrała wynikiem 2:0 i zapewniła sobie kwalifikację do IV rundy turnieju Wimbledon. Przegrana Świątek oznacza, iż przerwana została jej niesamowita passa zwycięstw, która była budowana od trzydziestu siedmiu meczów. Reprezentantka Polski ogłosiła po tej porażce, że nie zamierza zrobić przerwy i w kolejnych tygodniach powtórnie będziemy ją podziwiać na kortach. Bez wątpienia na następne turnieje z udziałem polskiej tenisistki wyczekują kibice tenisa z naszego kraju.