wiadomosci-sosnowiec.pl

W wielu polskich miastach od czwartku trwają strajki w związku ze zmianami dotyczącymi aborcji

W wielu polskich miastach od czwartku trwają strajki w związku ze zmianami dotyczącymi aborcji

27.10.2020, 08:36

W ponad osiemdziesięciu miastach w Polsce oraz w dwudziestu na całym świecie, protestować ruszyły pełnoletnie kobiety, jak również i mężczyźni razem z młodszymi ludźmi, chcąc przedstawić swoje niezadowolenie wobec stanowiska Trybunału w kwestii prawa do aborcji. 22 października, w czwartek, w godzinach porannych, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w momencie uszkodzenia zarodka jest uznane za niezgadzające się z Konstytucją. Od tego momentu bezustannie są protesty, które mają wykazać niechęć odnośnie tego problemu. Demonstrantom towarzyszą hasła: "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Wykrzykiwane są także teksty, jak np. "Wyp*******ć", albo także "***** ***", natomiast zamiast gwiazdek można wstawić tekst, w zuchwały sposób żądający oddania stanowisk przez partię rządzącą. Młodsi, tak jak i starsi Polacy udali się na ulice w swoich miastach, aby wyrazić komitywę z Paniami, które zostały pozbawione prawa do samodzielnego podejmowania decyzji dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy ludzi w dużej liczbie miast Polski a także tysiące poza krajem pragnie zasygnalizować, iż owe prawo nie powinno być wdrożone i tym samym wypowiedzieć sprzeciw dla koncepcji obecnie panującego rządu.

Protesty przybierają na sile

W pierwszym tygodniu na strajkach było mnóstwo osób, przeważnie oburzonych Pań. W największych miastach, manifestujących były tysiące, ale i w mniejszych miasteczkach społeczność wyrażała opór, stawiając się pod urzędami miejskimi i wybierając się na tzw. "spacery". Podczas protestów wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, wyśpiewywane są pieśni, a na banerach można było znaleźć różnorodne napisy, przykładowo "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Jednak czołowym oznaczeniem, które ukazuje się permanentnie, jest piorun w czerwonym kolorze. Całe mnóstwo celebrytów i internetowych osobistości albo dołącza do demonstracji, wychodząc na ulice miast, czy też zamieszcza posty w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla protestu. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego jak też partia obecnie rządząca, którzy apelują o zrezygnowanie z demonstracji uważają, iż Strajk Kobiet to napór, który ma zniszczyć Polskę.

Na terenie całego kraju szacunkowo ok. 400 tysięcy ludzi pojawiło się na ulicach miast w aż ponad 400 demonstracjach, z kolei największą liczbę osób strajkujących można było widzieć w Warszawie. Zarówno Szczecin, Poznań, Kraków jak i wiele miast wojewódzkich zostały otoczone manifestacjami. Sprzeciwy mają także swój udział w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii oraz we Włoszech. Liczne demonstracje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć zwykle każdego dnia na ulicach miast. W piątek 30 października ma mieć miejsce największa do tej pory manifestacja.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij