wiadomosci-sosnowiec.pl

Wygrana drużyny Ukrainy rezultatem 3 do 1 w półfinale baraży z drużyną Szkocji!

02.06.2022, 10:55

W ubiegłym tygodniu wielbiciele futbolu z całej Europy z zaciekawieniem wyczekiwali na pojedynek szkockiej drużyny z narodowym zespołem Ukrainy. Byłoby to w pełni normalne spotkanie jeszcze całkiem niedawno, jednak okoliczności uległy znacznej przemianie. To spotkanie barażowe na początku miało zostać rozgrywane 3 miesiące temu, lecz przeszkodziła w tym inwazja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zapytała o opóźnienie pojedynku, na co zgodziła się FIFA. Przesunięty termin ogłoszony został na czerwiec i obie drużyny były przygotowane do rywalizacji. Bez wątpienia bardzo trudno było wytypować faworyta do wygranej w tym spotkaniu. Piłkarze narodowego zespołu Ukrainy podeszli do tego barażowego spotkania z olbrzymią determinacją, aby pokazać światu, iż są zjednoczeni i gotowi do rywalizacji na murawie.

Z kolei szkocka drużyna narodowa planowała potraktować to starcie jak każde inne. Selekcjoner od początku powtarzał do swoich zawodników, że muszą być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa kadra Ukrainy jest znana z tego, iż jest w stanie tworzyć niesamowicie szybkie kontry, które najczęściej kończą się bramką. To spotkanie naprawdę było niezwykle ekscytujące i trzeba mieć tego świadomość. Jednak tego wieczoru gracze Ukrainy byli zdecydowanie lepiej przygotowani od swoich przeciwników. W trzydziestej trzeciej minucie zdołali zdobyć bramkę numer 1, kiedy do siatki zdołał trafić Jarmołenko. Prezentacją perfekcyjnej gry graczy Ukrainy, którzy świetnie odpierali ataki szkockiego zespołu była pierwsza odsłona pojedynku barażowego. Pierwsza połowa tego meczu skończyła się wynikiem 1:0 dla kadry narodowej Ukrainy. Mieliśmy okazję oglądać aż 3 bramki podczas drugiej połowy starcia. Raz do bramki strzelali reprezentanci Szkocji, a dwa razy zawodnicy zespołu narodowego Ukrainy. Starcie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińska kadra w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze dzięki temu zwycięstwu.