wiadomosci-sosnowiec.pl

Daniel Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris Lando ugrał miejsce drugie! Zaskakujące rozstrzygnięcie a także kraksa faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Daniel Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris Lando ugrał miejsce drugie! Zaskakujące rozstrzygnięcie a także kraksa faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

12.09.2021, 12:06

Należy zaznaczyć, że obecny sezon Formuły 1 jest bardzo ekscytujący. W ostatnich latach rywalizacja o tytuł mistrza świata była zdominowana przez zawodników Mercedesa, a ściślej mówiąc Hamiltona. W minionym sezonie zawodnik pochodzenia brytyjskiego wygrał siódmy tytuł mistrzowski Formuły jeden, co pozwoliło mu zrównać się w sumie tytułów z legendarnym Schumacherem. Jednak kierowca pochodzenia brytyjskiego w rozgrywającym się w tej chwili sezonie nie ma już jednak aż tak lekko w rywalizacji o kolejny tytuł mistrza F1. To wszystko spowodowane zostało pokazaniem się w stawce Verstappena Maxa, który także pragnie tego, by wygrać tytuł światowego mistrza. Już od pierwszej rundy rywalizacja między tymi dwoma kierowcami jest naprawdę bardzo zawzięta i trudno stwierdzić kto po ostatniej rundzie sezonu będzie triumfować. Wyścig we Włoszech, czyli GP Monzy był następnym etapem walki tych 2 kierowców. To niezwykle przyjemny tor dla wielu zawodników, a w trakcie tego weekendu na torze pojawił się Robert Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który zachorował.

Eliminacyjne zmagania do wyścigu o włoskie Grand Prix zagwarantowały fanom zebranym na widowni naprawdę sporo pasjonujących doznań. Fantastyczną walkę, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Verstappen Max zafundował kibicom motoryzacji zakręt numer jeden wyścigu niedzielnego. Z pewnością ważne dla rezultatu wyścigu były odwiedziny kierowców w alei serwisowej. Chwilę po zmianie ogumienia doszło do niespodziewanego wypadku. Aktualny mistrz F1 oraz Max Verstappen trafili na siebie w bardzo ciasnym zakręcie i w chwili, kiedy wydawało się, iż jest to koniec walki, zawodnicy zderzyli się kołami, a samochód Maxa Vestappena znalazł się na bolidzie kierowanym przez brytyjskiego zawodnika. Dla fanów motoryzacji zebranych przy torze to była na pewno zaskakująca sytuacja, ale nikomu nic nie dolegało. Kierowcy McLarena, którzy zakończyli wyścig niedzielny na dwóch czołowych pozycjach skorzystali na tym wypadku. Daniel Ricciardo zwyciężył niedzielny wyścig, a na miejscu numer dwa uplasował się Norris. To z całą pewnością fantastyczne osiągnięcie dla brytyjskiego zespołu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij